utorok 5. júla 2016

Moje obľúbené seriály

Kto ma pozná, vie, že som maniak na filmy a seriály. Za poslednú dobu (od kedy som na vysokej škole) som v porovnaní s minulými rokmi začala sledovať omnoho viac seriálov ako filmov. Cez prednášky je to jednoduchšie, pozriete si 40 minútovú časť, čo je aj čas jednej prednášky, vypnete počítač a presuniete sa do inej budovy. Film by bol v tomto prípade nepraktický.

A ktoré seriály teda rada pozerám?

1. kategória 
Najprv taká povinná výbava dieťaťa, ktoré vyrastalo v 90tych rokoch.. Tieto seriály som pozerala ako dieťa, najčastejšie s rodičmi. 

Najradšej som mala seriál FullHouse, páčili sa mi tam totiž Olsenky.


2. kategória
Teraz seriály, ktoré pozerám väčšinou iba ako kulisu pred spaním alebo pri domácich prácach.


Keď som bola mladšia, začala som pozerať Simpsonovcov na ČT1. Ku dnešnému dňu som už videla všetky časti, a tak tento seriál používam na uspávanie. Keď prídem okolo jednej zo školy, ľahnem si v obývačke na gauč a pustím si Simpsonovcov. Do piatich minút som tuhá. Zaspať dokážem totiž len na seriáloch, ktoré som už videla a som si teda istá, že mi nič neunikne.


Ku Family Guy som sa dostala cez sesternice, ktoré sú o dosť staršie odo mňa a majú aj lepší prehľad o filmoch a seriáloch. Nie je to však moja šálka kávy a preto si tento seriál púšťam len keď už vááážne nemám čo pozerať. Väčšinou však beží ako kulisa keď robím nejaké domáce práce.


K tomuto seriálu som sa dostala cez otca, dalo by sa povedať, že bol jeho obľúbený. Neviem či ešte je, už s nami nežije. Pozerala som ho s ním, keď prišiel večer z práce, no nechápala som všetkému čo sa tam riešilo, bola som dieťa. Pred pár mesiacmi som sa k nemu vrátila a pozrela som si všetky časti. Možno preto že som si chcela pripomenúť niečo z minulosti, neviem. Teraz už pri ňom môžem robiť domáce práce alebo zaspávať.


Z tých starších a dokončených je toto asi môj najobľúbenejším seriál. Niektoré časti som videla už viac ako 10-krát, no nikdy sa nezunuje. 


Tento seriál by som spolu s Monkom vedela pozerať neustále. Je to klasika, spracováva témy zo života, je vtipný, ľudský. Povedala by som že je to super seriál ak si chcete oddýchnuť a vypnúť si hlavu. 

3. kategória
Seriály, ktoré som pozerala aktívne, no skončili a druhý raz som sa k nim nevrátila. 


Klasika, Himym. Mám pocit že tento seriál už videli všetci, a kto nie, aspoň o ňom počul. Z tohto seriálu srší dobrá energia, máte pocit že postavy sú vaši kamaráti a radi sa k nemu vrátite, časom. Myslím že viac slov k tomuto netreba.


Ďalšia klasika. Tiež mám pocit že ho všetci videli alebo o ňom aspoň počuli. Nikdy nesklame a vtipy o Sheldonovi nikdy nezostarnú. 

4. kategória
A posledná časť, seriály, ktoré momentálne pozerám a som na nich doslova závislá. 


Tento seriál som začala pozerať s bývalým priateľom a jeho bratom ešte pred tým, ako sa stal brutálne a rapídne populárnym. Vždy som čakala na to, keď prídem k ním domov, zalezieme si pred telku a budeme pozerať a rozprávať sa o tom. Teraz už o GOT počujem z každej strany a začína to byť trošku otravné. Neviem prečo sa to stalo takým fenoménom, ak máte vysvetlenie, prosím ozrejmite mi to. 


K tým starým a drsným seriálom musí patriť aj niečo ženskejšie. No strachu a krvi sa nerada vzdávam a preto som si vybrala tento seriál ako kompromis. Vidíte tam pekné šaty a šperky ale zároveň riešite vraždu. Super seriál, super obsadenie, škoda že na každú novú časť musím čakať týždeň. Dokonca som si kúpila aj knižky, možno tu uvidíte čoskoro recenziu.

A absolútna novinka v mojom repertoári je taktiež veľmi často spomínaný seriál.


Seriál sa točí okolo hlavnej hrdinky Piper, ktorá sa dostala do väzenia. Zaplatila tak za hlúpu chybu z minulosti a musí si odsedieť nejaký čas v nápravnom zariadení. Veľmi sa mi páči spracovanie, myšlienka. Páči sa mi že tvorcovia ukážu všetko a nepoznajú cenzúru. Postavy sa postupne vyvíjajú a v každej časti sa dozvieme aj niečo z minulosti jednej z hlavných postáv. Vidíme celý proces, ktorý sa odohráva s človekom, keď sa dostane do väzenia. Ako ho to zlomí, ako sa zmení. Momentálne som na začiatku druhej série a veľmi sa mi páči.

A čo vy? Aké seriály pozeráte?

1 komentár:

  1. Poväčšine fičím na niečom podobnom. Tiež ak si nájdem nejaký dobrý seriál pustím sa do neho s väčšou vervou ako do nejakého filmu. V poslednom čase má príliš veľa filmov neoslovilo. A problém je, že všetky svoje seriály mám už obkukané, a neviem si nájsť niečo nové. Ale ak, tak k tým Simpsonovcom určite patrí neodmysliteľne aj Futurama, od tých istých tvorcov, vrelo odporúčam. Vždy a všade. A k tomu ešte Scrubs (dokturci) perfektný sitcom. Z advokátskeho prostredia som mala rada Bostonské kauzy a Eli Stone a klasika Ally McBeal. Ešte sa mi celkom páčili Borgiovci aj keď na môj vkus priveľa sexu i tam, kam nepatrí. A jediné sci-fi ktoré ja kukám Pán Času, toho môžem. A samozrejme z mystery žánru Supernatural a Čarodejky. A samozrejme ako milovníčka kníh Black Books. Snáď nájdem ešte nejaké ktoré ma oslovia :-)

    OdpovedaťOdstrániť