utorok 28. júna 2016

Čo ste nevedeli o .. Benjamin Alire Sáenz

Vždy ma zaujímalo, ako asi vyzerajú ľudia, ktorí dokážu napísať úžasné príbehy, ktoré vás dokážu chytiť za srdce. Jedným z nich sa minulý týždeň stal aj Benjamin Alire Sáenz, ktorý má na svedomí knihu Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru.

Rozhodla som sa teda prečítať si niečo o tomto človeku, poďte sa na to pozrieť spolu so mnou.

B. A. Sáenz sa narodil 16. augusta 1954 v Novom Mexiku. Tento milý pán má teda 61 rokov. Hlási sa k etniku Chicano, čo je vlastne spoločnosť mexičanov žijúcich v Amerike. Má 6 súrodencov s ktorými vyrastal na malej farme v Mesille. 

Vyštudoval teológiu a pár rokov pôsobil ako kňaz v Texase. V roku 1985 sa vrátil do školy, aby študoval kreatívne písanie. Najprv sa zameriaval na písanie básní, no neskôr sa pustil aj do písania vymyslených príbehov. Jeho prvou novelou bola Carry me like water, kde taktiež pracoval s témou AIDS a LGBT komunity ako v knihe Aristoteles a Dante... 

Nie je sa čomu čudovať že sa vo svojich 54 rokoch sám priznal k tomu, že je gay. V rozhovoroch zverejnil, že bolo ťažké sa k tomu priznať, nakoľko bol ako mladý sexuálne obťažovaný, preto sa snažil túto tému spracovávať aspoň vo svojich knihách. 

V roku 2013 vyhral za knihu Everything begins and ends at the Kentucky club cenu PEN/Faulkner Award for Fiction ako prvý latinoameričan v histórií tejto ceny. Dokonca vyhral aj dve Lambda Literary Awards za knihy Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru a Everything begins and ends at the Kentucky club. 


Autora môžete sledovať aj Twittri.

Autor rád komunikuje so svojimi fanúšikmi a teší sa ak sú interaktívni
 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára